Plněné perníky Nonnettes

7 položek celkem
Krabice s 10 Mini Nonnettes - maliny, 170 g
Vyprodáno
185 Kč

Krabice s 10 Mini Nonnettes, plněných malinovým džemem.

Kód: 245
Krabice s 10 Mini Nonnettes - meruňka, 170 g
Vyprodáno
185 Kč

Krabice s 10 Mini Nonnettes, plněných meruňkovým džemem.

Kód: 246
Untitled design (61)
Vyprodáno
185 Kč

Krabice s 10 Mini Nonnettes, plněných pomerančovým džemem.

Kód: 247
boite en carton de 6 nonnettes au cassis
Novinka Tip Vyprodáno
279 Kč

Malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plněné džemem z černého rybízu.

Kód: 2225
boite en carton de 6 nonnettes a la framboise
Novinka Tip
279 Kč

Malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plněné malinovým džemem.

Kód: 1754
boite en carton de 6 nonnettes a l abricot
Novinka Tip
279 Kč

Malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plněné meruňkovým džemem.

Kód: 2223
boite en carton de 6 nonnettes a l orange
Novinka Tip Poslední kus
279 Kč

Malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plněné pomerančovým džemem.

Kód: 2224

Nonnettes jsou malé perníkové dortíky s pomerančovou marmeládou. Jejich jméno pochází ze středověku - od slova nonne > jeptiška, protože je v klášterech vyráběly jeptišky. Jedna z nejstarších manufaktur Mulot & Petit Jean ve Francii byla založena v roce 1796 a produkuje tyto tradiční perníčky dodnes podle původních receptur, které inovativně přizpůsobuje moderním trendům. Existuje více variant - kromě tradiční pomerančové marmelády můžete vyzkoušet náplň černorybízovou, malinovou nebo s karamelem.

Mulot & Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

První zmínky o pokrmu, který dnes nazýváme perníkem, se dají vystopovat v Číně v 10. století. Chléb, který se skládal z mouky a medu, díky svým energetickým vlastnostem sloužil jako válečná potravinová dávka Čingischánovým bojovníkům. Při válečných výbojích se dostal až na hranice Evropy a postupně se rozšiřuje od středověku. V Dijonu tradice pečení perníkového chleba existuje od 14. století. Ten z Dijonu již vynikal nad ostatními recepturou založenou na pšeničné mouce (alsaský perník a remešský obsahují hlavně žitnou mouku). Ještě v minulém století existovaly v Dijonu desítky firem na výrobu perníků, ale do dnešní doby přežila pouze Mulot & Petitjean.