Mini Nonnettes (5 ks) plněných džemem z černého rybízu, 85 g

Kód: 1785
Novinka
Neohodnoceno
100 Kč
Skladem (3 ks)

Nonnettes jsou malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plné různých marmelád.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nonnettes jsou malé perníkové dortíky (fat-free muffin), plné různých marmelád.

Jejich jméno pochází ze středověku - od slova "nonne" > jeptiška, protože je v klášterech vyráběly jeptišky. Jedna z nejstarších manufaktur Mulot & Petitjean ve Francii byla založena v roce 1796 a produkuje tyto tradiční perníčky dodnes podle původních receptur, které inovativně přizpůsobuje moderním trendům. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

Složení: džem z černého rybízu 33%, pšeničná mouka, med 16-21%, invertní tekutý cukr, cukr, vaječný žloutek, kypřicí prášek, přírodní pomerančová příchuť.

Mulot et Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biskvity
Hmotnost: 85 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Mulot & Petitjean je rodinný podnik charakteristický spojením modernosti a tradici. Zůstává věrný svým zkušenostem a odborným znalostem předávaným z generace na generaci. Společnost Mulot & Petitjean, která byla založena před více než 220 lety, má dlouhou a prestižní historii. Je to jedna z mala vzácných francouzských značek, která existuje více než dvě století.

Od svého založení v roce 1796, zůstává rodinná firma Mulot & Petitjean věrná tradičnímu řemeslu a  receptům předávaným z generace na generaci.

První zmínky o pokrmu, který dnes nazýváme perníkem se dají vystopovat v Číně v 10.století. Chléb « Mi-Kong » se skládal výlučně z mouky a medu a díky svým energetickým vlastnostem sloužil jako válečná potravinová dávka Čingis Khanovým bojovníkům. Při válečných výbojích se dostal až na hranice Evropy.

Zde se postupně rozšiřuje od středověku, zejména v klášterech. V Dijonu tato tradice existuje od Ducs de Bourgogne (14 st). Ještě v minulém století existovala v Dijonu desítka firem produkujících perníky, ale do dnešních přežila pouze Mulot & Petitjean.